44 ezerre az országos átlagtól Baranyában

Tovább nőtt a megyében bérből, fizetésből élők leszakadása az idei esztendőben. Az első negyedéves fizetési adatok tanúsága szerint az egészségügy a legrosszabbul fizető terület, a legjobban a pénzügyi szolgáltató szektorban kerestek – írja a bama.hu.

Bővebben




Nincsenek meg a technikai feltételei a távolból végzett munkának?

Nem haladnak a korral a kisebb magyar cégek, a dolgozók nyolcvan százaléka mondta azt, hogy a munkahelyén jobban el tudja végezni a munkáját, s a távolból végzett munkának nincsenek meg a technikai feltételei – tudta meg a Népszabadság.
 

Bővebben




Jelentős az érdeklődés a nehézgépjármű-vezetőképzés iránt

 Nagy az érdeklődés a kormány által támogatott nehézgépjármű-vezetőképzés iránt, amit az is mutat, hogy pénteken 10-15 óra között már 1022-en jelentkeztek arra az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. honlapján - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.

Bővebben




Okos kütyükkel bírják mozgásra a lusta dolgozókat

Az ülőmunka egészségügyi kockázata a munkaadókat sem hagyhatja hidegen. A sportos munkavállaló ritkábban beteg és a munkában is energikusabb, a tespedő dolgozók motiválása viszont nem könnyű feladat. Most úgy tűnik, a technológia siet a cégek segítségére. Okos kütyü cafetériaként? Nyugaton ebben látják a jövőt – olvasható a Népszabadságban.

Bővebben




A beígért béremelést kérik számon a rendőrök és a tűzoltók

Panaszmintával segít az életpályamodellel elégedetlen tűzoltóknak az egyik szakszervezet. Az érdekképviselet szerint a 30 százalékos béremelést nem kapták meg azok, akiknek megígérték, megkapták viszont olyanok, akiknek nem ígérték meg. A rendőrök a bérezésben jelentkező különbségekre panaszkodnak – írja a Magyar Nemzet.

Bővebben




Harmincmilliárdot vettek el a magyar családoktól

 A vizsgált települések csaknem hatodán egyszerűen eltörölték a lakhatási támogatást, s ahol maradt ilyen, ott is kevesebbet adnak. Más segélyezési formák esetében is ­hasonló a helyzet: vagy megszűntek, vagy csökkentették a juttatást. A feladatok egy részét nyögő önkormányzatok szerint az állam harmincmilliárd forintot vont ki a rendszerből – olvasható a Népszabadságban.

Bővebben