A dohányipari dolgozók az új trafiktörvény miatt tüntettek

„Ha ez a törvény átmegy, akkor minket kirúgnak”
 
 Péntek délután a Liga szakszervezeti szövetség tüntetett a Parlament közelében. Mintegy ezer ember követelte, hogy ne emeljék a cafeteria adóját, hogy az új adótörvényekről egyeztessenek velük, és hogy a korkedvezményes nyugdíj feltételeit ne szigorítsák – olvasható a 444.hu oldalán.

   A tüntetéshez csatlakoztak a dohányipari dolgozók is. Leginkább az új trafiktörvény miatt jöttek el.
 
  Ahogy arról elsőként beszámoltunk, a törvénytervezet két hete készült el, és ezen a héten Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter már be is nyújtotta parlamentnek. A törvény értelmében a trafikok ezentúl csak egy dohányellátó nevű, májusban létrehozandó vállalattól vehetnek cigit. Akár nyílt pályázat nélkül is koncesszióba lehet adni ezt az ellátási feladatot. Igen sok szűkítést tartalmaz a törvény, ami miatt már ránézésre is gyanús volt, hogy a Continental nevű dohányipari cégre írták.
 
   A tüntetésen résztvevő dohányipari dolgozók biztosak voltak abban, hogy a Continentalt akarja a kormány újabb bevételhez juttatni, és ennek az ára az lesz, hogy ők elvesztik a munkájukat.
 
  „Minden dohánygyártól és dohánynagykereskedőtől itt vannak emberek, mindegyiktől, csak a Continental nem csatlakozott” – mondták többen is. A dohányiparban dolgozók szerint egyértelmű, hogy a koncesszióért indulás három törvényi feltételének csak a Continental felel meg. (A három legfontosabb feltétel: a cég legalább 15 éve foglalkozik dohánynagykereskedelemmel, soha nem volt félmilliónál nagyobb köztartozása, és 2005 óta nem büntették 20 milliónál többre.) A Continental Lázár János barátjának a cége, már az első trafiktörvény is a cég vezetőjének számítógépén készült, és a trafik – koncessziók 10 százalékát is a céghez kötődő személyek nyerték.
 
  „Nekünk megmondták, ha ez a törvény átmegy, akkor mi májustól ki vagyunk rúgva” – mondta az egyik tüntető. Az illető most egy magyarországi dohánygyár termékeit szállítja ki trafikoknak. Egy másik cégtől érkező tüntető azt mondta, hogy náluk ilyen bejelentést nem tettek, „de ez egy alagút, aminek nem látszik a vége”.
 
Forrás: 444.hu